Bzenec Cup 2015

Dňa 18. 02. 2015 sa konal prvý ročník juniorskej barmanskej súťaže, organizovanej Strednou školou gastronomie, hotelnictví a lesnictví v Bzenci.

Našu školu na súťaži reprezentovali žiaci Darina Špirková z II. B triedy a Jakub Chmeľovský z III. A triedy. Obaja žiaci sa súťaže zúčastnili po prvý krát. Po tvorbe receptúr a svedomitom tréningu predviedli svoje zručnosti na už spomínanej súťaži. Darina Špirková sa celkovo umiestnila na 14. mieste a získala ocenenie za najlepší názov nápoja a Jakub Chmeľovský sa celkovo umiestnil na 9. mieste a získal ocenenie za najlepšieho zahraničného účastníka. Súťaže sa zúčastnilo 25 súťažiacich.

Pre oboch žiakov bola účasť na súťaži prvá, no veľmi cenná skúsenosť. Nadobudli nové poznatky, mali možnosť svoju prácu porovnať s prácou iných súťažiacich a získať zdravú sebadôveru.

Sprevádzajúcim vyučujúcim na súťaž bol Mgr. Vladimír Feľbaba. Na súťaž žiakov pripravila Mgr. Ľudmila Harčariková .