Burza informácií

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove zorganizoval dňa 11. novembra 2010 Burzu informácií pre budúcich absolventov prešovských základných škôl. Cieľom burzy bolo pomôcť mladým ľuďom zorientovať sa v spleti študijných odborov na stredných školách.

Aj Hotelová akadémia Prešov využila túto možnosť prezentácie. Trinásť študentov našej školy spolu s Mgr. Baňasom, MVDr. Greifovou, p. Krajňákom a Mgr. Tomkovou pripravili stánok, ktorý bol v množstve iných neprehliadnuteľný. Lákal oči návštevníkov pestrofarebnými panelmi, ktoré informovali budúcich stredoškolákov o živote na našej škole a o možnostiach praxe v zahraničí. Prostredníctvom projekcie sme oboznámili verejnosť s najzaujímavejšími podujatiami organizovanými našou školou.
Nielen deviataci, ale aj ich učitelia obdivovali zručnosť našich študentov pri vyrezávaní ovocia a zeleniny, mnohí našli inšpiráciu na vianočnú výzdobu pri pohľade na zdobené medovníky. Niektorých žiakov, hlavne chlapcov, lákal vínny stôl, ukážky však, na ich veľké sklamanie, neboli určené na konzumáciu. Žiaci sa tak aspoň teoreticky dozvedeli mnoho pre nich nových informácií o kultúre pitia tohto nápoja.
Chuťové poháriky návštevníkov však nezostali sklamané. Najväčším lákadlom boli už tradične praktické ukážky flambovania a miešania nealkoholických nápojov spojené s ochutnávkou.
Veríme, že deviatakov zaujala vysoká kvalita prezentácie a zručnosť našich žiakov a mnohých z nich privítame budúci školský rok ako nových študentov našej školy.

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Mgr. Zuzana Tomková, výchovný poradca