BEST in ENGLISH

Po prvý krát sme zapojili 11 žiakov do súťaže Best in English, ktorá sa uskutočnila 30.11.2016 online. Do tejto súťaže sa celkovo zapojilo 694 stredných škôl z 28 krajín. Celkový počet zapojených študentov bol v tomto školskom roku 15107 – a medzi nimi aj našich 11 žiakov. Riešili úlohy zamerané na počúvanie a čítanie s porozumením a gramatické úlohy.

Žiaci sa s chuťou pustili do 60 minútovej práce, ktorá si vyžadovala, vedomosti, zručnosti, sústredenie a pozornosť. Výsledkom budú tak umiestnenia a certifikáty pre jednotlivcov ako aj pre celý tím.
Táto súťaž je výsledkom polročnej práce, ktorú riadil Institute for Competencies Development and Czech-us agency a samotný test pripravila spoločnosť AKCENT International House Praha.