Barmanská súťaž v Blede

Vocational College for Catering and Tourism Bled - Odborná vyššia stredná škola pre catering a turizmus v sloviskom Blede organizovala v dňoch: 28. 03. – 30. 03. 2017 už „12 ročník G&T Cup Competition 2017“.

G&T Cup  je barmanskou súťažou juniorov pre žiakov stredných odborných škôl so zameraním na gastronómiu. Žiaci majú možnosť porovnať si svoje zručnosti v oblasti barmanstva, a to v prostredí medzinárodnej  konkurencie. Súťaže sa zúčastnili družstvá samozrejme zo Slovinska a to z Bledu, Ljublany i Maribou a tiež súťažiaci z Českej republiky, Talianska a my zo Slovenska z Hotelovej akadémie z Prešove.

V medzinárodnej konkurencii sme školu reprezentovali v zostave:

Tomáš Dolinský zo IV. A a Sebastian Zima z III. C triedy.

Podmienkou účasti na súťaži bolo vymyslieť nápoj na organizátormi vopred určený film. Nápoj mal byť vymyslený pre film ako taký alebo pre niektorého z hlavných aktérov filmu s použitím povinnej ingrediencie – tzv. bázy poskytnutej hlavným sponzorom. Po príprave fancy drinku každý zo súťažiacich predviedol slovnú prezentáciu v anglickom jazyku o zložení nápoja s príbehom o deji filmu.

Našim žiakom organizátor určil tieto filmy a nápoje:

1. Tomáš Dolinský: The Big Lebowski - Gin

2. Sebastián Zima: Mad Max: Fury Road – Vodka.

Celkové tretie miesto získal za svoju prezentáciu Sebastián Zima s filmom: Mad Max: Fury Road – Vodka.

Žiaci získali pekné umiestnenie a zaujímané skúsenosti. Na súťaž pomáhala žiakov pripraviť Mgr. Harčariková a o bezpečnú cestu sa postaral Mgr. Šebej.