Barista Junior 2013, Nové Zámky

Naša škola sa aj tento rok zúčastnila na už piatom ročníku majstrovstiev Slovenska Juniorov – Barista Junior 2013, ktoré sa konali v dňoch 19. a 20. marca. Reprezentovala ju Ivana Palgutová z II.B. Ako morálna podpora, sprievod a dúfajme aj budúcoročná súťažiaca ju bola podporiť Danka Maľarová z III.A.

Prvý deň sa konalo skúšanie kávovarov a písanie testu, ktorý obsahoval otázky nielen o káve ale aj o čaji a preveril vedomosti všetkých súťažiacich. V teste bola i Ivana na 2. mieste. Práve v tomto bol tento ročník iný od tých predošlých. Ako základ voľného nápoja sa namiesto espressa používali čaje značky Dilmah. Súťaže sa zúčastnilo 16 súťažiacich z celého Slovenska, ktorých hodnotili 2 dvojčlenné tímy technických komisárov a 3 štvorčlenné tímy chuťových komisárov. V časovom limite 15 minút bolo ich úlohou pripraviť 4 rovnaké espressá, cappuccina a 4 rovnaké čajové nápoje. Hodnotila sa profesionalita, kreativita, komunikatívnosť, vedomosti a schopnosti baristov. Po skončení súťažnej časti nasledovala porada hodnotiacich komisárov a vyhodnotenie, z ktorého si Ivana domov odniesla celkové 2. miesto a cenu za najlepší čajový nápoj, ktorý pozostával z domáceho levanduľového sirupu, vodky infúzovanej čajom, limetovej šťavy a zeleného jazmínového čaju.