Bardejovský barista 2016

Dňa 09. 03. 2016 sa konala baristická súťaž juniorov organizovaná Hotelovou akadémiou Jána Andraščíka Bardejov – „SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2016 BARDEJOVSKÝ BARISTA.

Na súťaži sa za našu školu zúčastnili:

Vladimír Baňas zo IV. D a Tomáš Dolinský z III. A.

Podmienkou súťaže bolo pripraviť 2 porcie espressa, 2 porcie cappuccina a 2 porcie fancy nealko drinku s použitím espressa. Ďalšou disciplínou v priebehu súťaže bolo aj nastavovanie mletia kávy – čiže nastavovanie mlynčeka na kávu. Po dôkladnej príprave, obaja žiaci vzorne reprezentovali školu, no nepodarilo sa im získať žiadne z ocenených miest.

Pre oboch to bola cenná skúsenosť a príležitosť získať sebaistotu a porovnať sa s ostatnými súťažiacimi, keďže to bola pre nich prvá súťaž.

Na súťaž žiakov pripravovala a sprevádzala ich Mgr. Ľudmila Harčariková. Žiaci mali možnosť trénovať prípravu kávy  - cappuccina a espressa v partnerskom stredisku odbornej praxe v Dubline.