Bardejovský barista 2015

Druhý. ročník súťaže Bardejovský Barista 2015 s medzinárodnou účasťou. sa uskutočnil v dňoch 17. – 18. februára 2015 v priestoroch Centra odborného vzdelávania pre gastronómiu, hotelierstvo, obchod a služby pri Hotelovej akadémií Jána Andraščíka v Bardejove.

Odborným garantom súťaže je Michal Křížka, barista SCAE stupňa 1a2 a člen európskej asociácie SCAE.Súťaže za našu školu sa zúčastnili žiaci Anita Korinková z III. C triedy a Patrik Varga z V. D triedy.

Patrik Varga si svojou prácou vybojoval 1. miesto a stal sa tak absolútnym víťazom súťaže. Anita Korinková sa umiestnila v striebornom pásme a získala pekné 6. miesto. Keďže sa Anita zúčastnila baristickej súťaže po prvý krát, je to veľmi pekné umiestnenie.

Žiaci sa na súťaž pripravovali na strediskách odbornej praxe, ktoré spolupracujú so školou. Hlavne Anite Korinkovej významnou mierou pri tréningu pomohol náš absolvent Pavol Krajňák.

Súťaž bola vhodnou  príležitosťou pre študentov,  aby prezentovali svoje zručnosti, a tiež získavali nové skúsenosti a zdokonaľovali sa v odbore.