BACARDI - MARTINI PODĚBRADY CUP 2013

V dňoch 18. 03 a 19. 03. 2013 sa konala v českých Poděbradoch barmanská súťaž juniorov „Bacardi Martini cup 2012“. Našu školu sme na súťaži reprezentovali dvaja – Michal Sukovský z V. D a Patrik Varga z III. C triedy.

Po dlhej a namáhavej ceste nás tento rok nečakal žiadny vedomostný test ako tomu bolo po minulé roky, no napriek tomu sme počas cesty študovali informácie o známej značke Bacardi.

Druhý deň všetci prihlásení súťažiaci pripravovali po päť porcií dvoch druhov fancy drinkov – short drink a long drink. Pri príprave short  drinku bola povinnou  ingrediencieou – známy taliansky vermouthu Martini.  Pri príprave long drinku boli povinnými ingredienciami známy kubánsky rum Bacardi a v prípade použitia sirupu bola dovolená značka Monin.  Aj keby sa mohlo zdať, že tvorba receptúry je príjemná práca a my len miešame a ochutnávame, vytvoriť novú receptúru je fakt riadna drina. Kombinovať rôzne chute tak, aby „sedeli“ čo najširšiemu spektru ľudí nie je vôbec jednoduché. V deň „D“ zamiešala karty samozrejme tréma a keďže nebolo možné použiť žolíka ani replay, tak bol náš výkon možné predviesť len jeden krát a nebola možná náprava.

Podľa známeho „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“ sme naozaj nesmierne radi, že sme mali možnosť reprezentovať školu, porovnať  svoju prácu s našimi rovesníkmi z rôznych barmanských škôl a spoznať skvelých mladých ľudí. Účasť na súťaži nás veľmi obohatila, dodala nám novú energiu a nápady.

Ďakujeme za pomoc pri príprave Mgr. Ľudmila Harčarikovej

Michal a Patrik