15. ročník SWEETCUP 2016

Stredná odborná škola obchodu a služieb, SDH v Prešove organizovala v termíne 15. decembra 2016 nesúťažnú prezentačnú výstavu výrobkov na tému „Vianoce“. Prezentácia hotových výrobkov prebiehala v odbore kuchár, cukrár, predavač a aranžér.

Naša škola sa 15. ročníka SWEETCUP zúčastnila v odbore cukrár s tortou na už spomínanú tému Vianoce pod názvom „Krištále zimy“.

Tortu veľmi usilovne v týždni konania výstavnej prezentácie  pripravovali žiaci druhého ročníka v zostave:

Tomáš Olejčuk, Helena Kosťová a Klaudia Jana Kekeľová z II. C triedy.

Žiaci, napriek tomu, že nemajú veľa skúsenosti v odbore cukrár zadanú tému zvládli s dávkou fantázie, kreativity a usilovnosti. Výsledok bol naozaj prekvapujúci.

Mentorskú výpomoc poskytla žiakom MVDr. Strečková Angela. Na prezentácii žiakov sprevádzala Mgr. Harčariková Ľudmila.