Valentínska kvapka krvi 2023

Po dvojročnej „vynútenej pauze“ sa Hotelka vrátila k niekoľkoročnej tradícii Valentína. 14. 2. 2023 ste si mohli všimnúť pri učebni A1 oveľa viac žiakov ako inokedy. Spôsobila to každoročná akcia našej školy – Valentínska kvapka krvi.

Buď o kvapku lepší, to je motto tejto akcie. Pri tejto príležitosti bolo možné spraviť dobrý skutok tým, že sa žiaci a zamestnanci školy rozhodli darovať svoju krv, niektorí po prvýkrát v živote. V spomínaný deň sa odberu krvi zúčastnilo 53 potenciálnych darcov v spolupráci so SOŠ lesníckou na Kollárovej ulici a Súkromnou obchodnou akadémiou – Ekonomické lýceum na Petrovianskej ulici. Úspešní darcovia dostali od zdravotníkov zaslúžené občerstvenie a malý benefit, všetci si však mohli pochutnať na zdravých muffinoch upečených žiakmi v rámci krúžku Zdravá výživa.

Hotelka  za tie roky prispela desiatkami darcov, čo je dôkazom toho, že mladí ľudia nie sú sebeckí, vedia myslieť na iných, v tomto prípade na úplne cudzích ľudí. A ten pocit po darovaní, na nezaplatenie!

ĎAKUJEME.

Článok s fotogalériou