Silná ruka základných a stredných škôl

FVT TUKE so sídlom v Prešove v spolupráci so Slovenskou asociáciou pretláčania rukou organizovala 27. ročník súťaže o najsilnejšieho žiaka a žiačku východoslovenskej oblasti v pretláčaní rukou pod názvom „SILNÁ RUKA “. Súťaž sa organizuje na celoslovenskej úrovni a finále sa uskutoční v Dolnom Kubíne 23. 3. 2023. Súťažilo sa iba pravou rukou.

Východoslovenská oblasť  sa uskutočnila 17.02. 2023 v Prešove . Miestom konania bola telocvičňa Fakulty  výrobných technológii TU Košice so sídlom v Prešove. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci z III.C triedy. Debutanti Alexander Vojtek a Matej Šoltés  určite nesklamali. Obaja mali na svojom konte 2 výhry a 2 prehry, pričom ich súpermi boli aj členovia klubu AWK Prešov.

Súťaže sa nemohli zúčastniť reprezentanti Slovenska. Naša Michaela Bačíková, žiačka V. D triedy, minuloročná vicemajsterka Slovenska v kategórii - Juniorky U21 60+kg Right, 3. na ME v kategórii Youth women 70+kg Right, preto asistovala našim súťažiacim Alexovi a Matejovi pri špeciálnom rozcvičení a pomáhala cennými radami ohľadom techniky. Miške patrí obrovská vďaka, pretože sme sa od nej naozaj veľa naučili. Alex a Matej získali  skúsenosti, ktoré sa im zídu pri ďalšej reprezentácii našej školy. Ďakujeme!

Vedúca PK TSV PaedDr. Martina Frantová

Článok s fotogalériou