ROAD TRIP 2023 – SÚŤAŽ ÚRADU VLÁDY SR

Viete, že naša škola v poslednom období zrealizovala niekoľko zaujímavých projektov financovaných z EÚ fondov? A práve na túto tému Úrad vlády SR momentálne realizuje po vybraných stredných školách zaujímavú súťaž s názvom Road Trip 2023.

Do tejto súťaže sme sa zapojili aj my. Oslovili sme žiakov 4. roč., konkrétne IV. A a IV. C triedy. Cieľom súťaže je priblížiť mladým ľuďom problematiku financovania rozličných projektov z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Stretnutie začalo krátkou prednáškou, kde zástupcovia úradu vlády oboznámili žiakov s princípmi čerpania fondov, ako aj s úspešnými operačnými programami v okolí Prešova a na Slovensku.

Po prednáške a diskusii sme vytvorili dva 3-členné tímy, ktoré sa zapoja už do samotnej súťaže. Ich úlohou bude vyhľadať konkrétny projekt z programového obdobia 2014 - 2020 vo svojom meste alebo regióne, popísať ho v detailnej správe, priložiť fotodokumentáciu, analýzu čerpania rozpočtu, ale dôraz sa bude klásť predovšetkým na vlastné zhodnotenie prínosu daného projektu. Originálne a kreatívne zhodnotené projekty budú ocenené zaujímavými cenami. Veríme, že sa našim šikovným študentom podarí v danej súťaži uspieť.

Článok s fotogalériou