Prešov číta rád, aj Hotelka číta rada

Piatok 24. septembra 2021 bol na našej škole výnimočným dňom nielen pre všetkých knihomoľov, ale aj pre tých, ktorí majú ku knihám viac-menej odmeraný vzťah. V spolupráci s Krajskou knižnicou P. O. Hviezdoslava sme zorganizovali dve besedy so zaujímavými postavami slovenskej knižnej scény.

Žiaci I. A a I. B mali možnosť stretnúť sa s blogerkou, folklórnou speváčkou a sinologičkou Dominikou Sakmárovou, ktorá svoje zážitky z pobytov v Taiwane a Južnej Kórei opísala v knihe Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre. Dozvedeli sme sa o tom, ako sa žije východniarke na Ďalekom východe, o rodinných zvykoch, živote mladých ľudí, o ich vnímaní krásy, ale aj množstvo informácií o gastronómii v obidvoch krajinách.

Žiaci III. A a III. B mali možnosť oboznámiť sa s prácou redaktorky a korektorky Evy Piarovej, ktorá pôsobí vo viacerých redakciách, v reklamnej agentúre a zároveň je aj prispievateľkou do internetových magazínov. Milovníci fantasy z radov tretiakov mali možnosť dozvedieť sa o knižných novinkách tohto žánru a zároveň aj o podrobnostiach nového fenoménu v literatúre – young adults. Na záver boli záujemcovia o tieto literárne žánre odmenení zaujímavými knihami z vydavateľstva, ktoré sa zameriava na fantasy a literatúru young adults.

Článok s fotogalériou.