FOURFEST 2022 Rimavská Sobota

Dňa 10. 5. 2022 sme mali možnosť reprezentovať našu školu na festivale FourFest 2022 v Rimavskej Sobote. Uskutočnil sa 13. ročník festivalu odborných zručností, kde hlavnou myšlienkou je výmena skúseností či nadväzovanie priateľstiev škôl, ktoré patria do Vyšehradskej štvorky - Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko.

FourFest nám ponúkol súťažiť v rôznych kategóriách s tematikou jari, ako napríklad baristika. Tejto zručnosti sa ujala žiačka III. A triedy, Natália Sciranková, ktorá sa chytila tejto príležitosti spolu s pani učiteľkou Ing. Adelou Vaškovou.

Návrh drinku či jeho samotné vytvorenie malo taktiež na festivale svoje miesto a to

v kategórii barman. Túto zručnosť si do rúk vzala Annamária Baršayová, žiačka III. B triedy.
Vedomosti a zručnosti v someliérstve predviedla Nikola Macejová z III. B triedy.

Do ďalšej kategórie - čašník, sa prihlásili žiačky III. A triedy, Veronika Gaľová a Lucia Ščešňaková pod vedením pani učiteľky Ing. Lucii Bučkovej. Tie ukázali svoju kreativitu pri príprave slávnostnej tabule a slávnostného menu na príslušnú tému. Toto stolovanie si získalo mimoriadne ocenenie - Absolútny víťaz súťaže v kategórií čašník - slávnostná tabuľa. Dievčatám a pani učiteľke srdečne blahoželáme.

Taktiež nesmieme zabudnúť poďakovať pánovi učiteľovi PhDr. Šebejovi, ktorý nám zabezpečil odvoz a povzbudzovaním sa snažil uvoľniť napätú atmosféru, ktorá bola pred súťažou.

Článok s fotogalériou