Banket - Upír Nosferatu - III. A 2022

Dňa 14. 12. 2022 sa v našej škole uskutočnila cvičná realizácia praktickej časti maturitnej skúšky triedy III. A.

Táto príležitosť žiakom dala viacero skúseností: od kolektívnej práce až po možnosť vyskúšať si úlohy manažérov a pracovníkov výrobného a odbytového strediska. Kolektívne sme si vybrali tému, ktorá si vyžadovala tvorivosť prepojenú s fantáziou. Zapracovali sme predovšetkým na výzdobe so strašidelnými prvkami, čím sme ohúrili prítomných. Vybrali sme si tému, ktorá nebola až taká obyčajná.
Bol to slávnostný banket pripravený pri príležitosti 100. výročia natočenia filmu Upír Nosferatu.
S touto témou sa nám pracovalo veľmi dobre – zostavovanie menu alebo samotná výzdoba nebola náročná.
V mene celej triedy sa chcem poďakovať pani učiteľke J. Mihályovej, ktorá nám pomáhala pri práci v kuchyni a pri príprave pokrmov na banket. Rovnako patrí veľká vďaka aj pani učiteľke L. Bučkovej, ktorá s nami trávila čas pri nacvičovaní obsluhy a odborne nás viedla pri realizácii obsluhy na bankete.

Článok s fotogalériou.