Odborné semináre ekonomických predmetov

Predmetová komisia ekonomických predmetov zorganizovala v septembri 2019 na pôde našej školy odborné semináre pre žiakov 5. ročníka.

Návšteva Krajského múzea v Prešove

Ako študenti 2. ročníka, sme sa začali učiť predmet Ekonomika. Na prvých hodinách sme sa venovali cestovnému ruchu. Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, ktorý bol 27. septembra, sme navštívili Krajské múzeum v Prešove.

Európsky deň jazykov v Ruskom centre PU

Dňa 3. 10. 2019 sa žiaci II. C triedy s vyučujúcou Mgr. S. Kuchárovou zúčastnili prezentácie "Európsky deň jazykov - Ruský jazyk v Európe" spojenej s kvízom.

Tučibomba...No a čo?

Piatkové ráno začalo pre žiakov III.B a III.C príjemnou besedou s autorkou kníh, novinárkou, herečkou, mediátorkou, Renátou Názlerovou. Stretli sme sa v Knižnici Pavla Országha Hviezdoslava v Prešove pri príležitosti ďalšieho ročníka známej akcie Prešov číta rád. Táto autorka pôsobila veľmi ľudsky, otvorene, úprimne a páčila sa mi svojím vystupovaním. Väčšina žiakov ju poznala z televíznych relácií Súdna sieň, Ochrancovia alebo Supermama.

Európsky deň jazykov v Košiciach

Dňa 24. 9. 2019 sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov zúčastnili žiaci IV. B, IV. C a V. D exkurzie v Košiciach v pobočke Goethe Institut.

Prešov číta rád 2019

Tohto hesla sa držali žiaci I.B, ktorí vymenili školské prostredie za príjemné posedenie v mestskom parku s obľúbenou knihou v ruke. Otvárali sa detektívky, autobiografické romány, fantasy literatúra i knihy z detstva.