Medzinárodný deň materinského jazyka

Viete, kto to boli Ľudovít Štúr alebo Anton Bernolák? Určite áno. My, žiaci hotelovej akadémie, sme si to pripomenuli trochu netradične.

Valentínska kvapka krvi 2020

13. 2. 2020 ste si mohli všimnúť pri učebni A1 oveľa viac žiakov ako inokedy. Spôsobila to každoročná akcia našej školy – Valentínska kvapka krvi. Buď o kvapku lepší, to je motto tejto akcie. Pri tejto príležitosti môžete spraviť dobrý skutok tým, že pôjdete darovať svoju krv, ak máte 18+ a výborný zdravotný stav. V spomínaný deň sa jej zúčastnilo 53 potenciálnych darcov v spolupráci so SOŠ lesníckou na Kollárovej ulici.

Valentín 2020

Sivé mračná, studený vietor a para stúpajúca od úst do chladného dňa. Presne takto vyzeral Valentín 2020. Počasie ani zďaleka nezodpovedalo ideálnemu romantickému dňu.

Tatianin deň v ruskom centre

7. februára 2020 navštívila Mgr. Svetlana Kuchárová so študentmi Hotelovej akadémie Ruské centrum Prešovskej univerzity v Prešove.

Školský ples hotelovej akadémie

Už istý čas sa medzi žiakmi Hotelky šírila myšlienka zorganizovať si školský ples. 10. januára 2020 sa myšlienka stala skutočnosťou.

ITF SLOVAKIATOUR 2020

„V termíne 23. – 26. januára 2020 sa konala medzinárodná výstava cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020, kde Prešovský samosprávny kraj prezentoval „Čaro vidieka“ – krásy severovýchodného Slovenska, v bratislavskom výstavisku INCHEBA.

Exkurzia z predmetu HGM

Dňa 4. 12. 2019 sme sa zúčastnili exkurzie v Košiciach, ktorú pre nás pripravila p. uč. Kalinová. Boli sme sa pozrieť na medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO a v hoteli Doubletree by Hilton.

Prednášky z odborných ekonomických predmetov

PK EKP pripravila v dňoch 10. a 12. decembra 2019 ďalšiu sériu prednášok z ekonomických predmetov – tentoraz v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou v Prešove. Prezentáciu viedla riaditeľka inšpektorátu Mgr. Ľ. Geczíková a Ing. D. Hodžiová z právneho odboru.

Banket – Náhľad do vesmíru

Dňa 29. 11. 2019 sa uskutočnil banket 3. B s témou “Náhľad do vesmíru“. Každý si vesmír predstavuje inak, a preto sme chceli ukázať, akú máme o ňom predstavu my. Všetko sme poňali vo vesmírnej tematike a ani menu samozrejme nebolo výnimkou.

Tom Sawyer na košických divadelných doskách

Odmeňovanie šikovných študentov dobrými známkami je také... tradičné. Ale čo tak odmeniť aktivitu študentov divadelným predstavením? Už druhý rok sekcia anglického jazyka ponúka šikovným angličtinárom možnosť na jeden deň zabudnúť na ostatné predmety :) a zamerať sa na anglický jazyk.

<<< 1 2 3