Spolupráca s Komisiou Fulbright

Komisia J.W. Fulbright pre vzdelávacie výmeny v Slovenskej republike sa pomaly dostáva do povedomia aj u nás na Hotelovej akadémii. Po pár rokoch od odchodu posledného lektora pre anglický jazyk, k nám tento rok zavítal nový „native speaker“ Nathaniel Tapsak z USA, a to práve vďaka projektu nadácie Fulbright. Nathaniel bude na našej škole pôsobiť celý školský rok ako asistent učiteľa. Žiaci si tak budú môcť precvičiť a zlepšiť anglický jazyk na hodinách komunikácie, v rámci krúžku „Anglický klub“, ktorý vedie Nathaniel, či pri menej formálnych stretnutiach, napríklad v našej kaviarni Floriánka.

Prešov číta rád 2018

V dňoch 26. až 28. septembra 2018 sa naša škola opäť zapojila do projektu Prešov číta rád. Podobne, ako po minulé roky, aj v tomto školskom roku sa učitelia stretli so známymi osobnosťami literatúry, Martou Fartelovovou a Kristínou Mišovičovou, zase k nám zavítal Dado Nagy a priviedol si so sebou autorku knihy Mengeleho dievča, Veroniku Homolovú Tóthovú.

Na Kráľovej holi...

Na Kráľovej holi, stojí strom zelený – ubezpečuje známa a veľmi pekná horehronská pieseň. A nielen táto pieseň, ale aj mnohé legendy o Kráľovej holi nás presvedčili obuť si turistické topánky a zdolať túto „strechu Slovenska“.

Kožaz 2018

V dňoch 5. 9. 2018 – 7. 9. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili každoročného branného výcviku KOŽAZ - Kurz ochrany života a zdravia. Kurz sa konal na mieste Drienica, v horskom hoteli Javorná.