Catering s veľkou spokojnosťou

Bolo nám veľkým potešením zúčastniť sa na akcii pre Prešovský samosprávny kraj – Odbor regionálneho rozvoja, ktorá sa konala 24. 01. 2018 v Evanjelickom kolégiu.

Prvý workshop Asociácie somelierov SR

12. a 13. februára 2018 organizovala Asociácia somelierov SR prvý workshop v Slovenskom Grobe, ktorý bol určený pre žiakov a učiteľov odborných škôl so zameraním na hotelierstvo. Prezidentka ASSR Beáta Vlnková nás srdečne privítala na workshope, ktorého hlavnou témou bola príprava budúcich somelierov na juniorskú someliersku súťaž.

Produktové školenie 2018

V dňoch 13. 02. 2018 a 14. 02. 2018 sa konali na našej škole pre žiakov i pre pedagógov školenia z oblasti tovaroznalectva i z oblasti barmanstva spojené s workshopmi – praktickými ukážkami a degustáciami nápojov.

ODBORNO – POZNÁVACIA EXKURZIA DO BRATISLAVY

27. 1. 2018 skoro ráno vycestovali vlakom z Prešova do Bratislavy žiaci hotelovej akadémie. Naším hlavným cieľom bola návšteva výstaviska INCHEBA, kde sa konalo niekoľko výstav. My sme sa zamerali na výstavy DANUBIA GASTRO, ITF SLOVAKIATOUR a CAMERA SLOVAKIA.

Exkurzie v kaviarňach

Žiaci III. C triedy sa zúčastnili dvoch zaujímavých exkurzií do kaviarní so špecifickým zameraním.

Učenie sa na stanovištiach

Dňa 21. 12. 2017 si žiaci našej školy (III.B a II.D) vyskúšali novú metódu učenia sa pod názvom – Učenie sa na stanovištiach.

Výlet do Tatralandie

V stredu 21. 12. sme sa my, žiaci V. A, zúčastnili výletu v Tatralandii, ktorý nám bol umožnený vďaka súťaži Pýtajme si slovenské, do ktorej naši spolužiaci Tomáš Dolinský, Tomáš Gončár a Tomáš Rešetár zaslali video a vyhrali prvé miesto a to sumu 500€. Spoločne sme sa dohodli na uskutočnení výletu do Tatralandie v Liptovskom Mikuláši.

Exkurzia v Bratislave 2017

Nie sme najvzdelanejšia trieda, ale rozhodne sme skvelá partia na výlety. A presne preto sme od našej profesorky slovenčiny dostali ponuku na výlet do Bratislavy spojený s návštevou divadla. Keďže každý člen našej triedy je mimoriadne kultúrne založený, ponuku sme s radosťou prijali a vybrali sme si najdlhšie predstavenie, aké bolo v ponuke - Arkádia. Ako bonus k tomu sme si ešte naplánovali exkurziu štvorhviezdičkového hotela Loft. 8. decembra 2017, keď nastal deň D, sme sa ráno stretli na vlakovej stanici a vyrazili. Cesta bola nekonečná a k tomu aj s hodinovým meškaním. Ale napokon sme úspešne dorazili do cieľa, kde nás privítala omamná vôňa bratislavskej hlavnej stanice.

Vianočná Budapešt 2017

9.12.2017 vycestovalo vlakom z Prešova do Budapešti sedemnásť žiakov hotelovej akadémie. Naším cieľom bola návšteva historického centra a vianočných trhov v maďarskej metropole. Tie si nás svojim čarom a krásou podmanili.

Aj my sme „bojovali“

Červené stužky sú medzinárodným symbolom boja proti AIDS a HIV. Hoci je 1. december medzinárodným dňom boja proti tejto nevyliečiteľnej chorobe, týmto dňom sa osveta týkajúca tohto ochorenia nekončí.

<<< 1 2 3 4