Catering s veľkou spokojnosťou

Bolo nám veľkým potešením zúčastniť sa na akcii pre Prešovský samosprávny kraj – Odbor regionálneho rozvoja, ktorá sa konala 24. 01. 2018 v Evanjelickom kolégiu.

viac info

Prvý workshop Asociácie somelierov SR

12. a 13. februára 2018 organizovala Asociácia somelierov SR prvý workshop v Slovenskom Grobe, ktorý bol určený pre žiakov a učiteľov odborných škôl so zameraním na hotelierstvo. Prezidentka ASSR Beáta Vlnková nás srdečne privítala na workshope, ktorého hlavnou témou bola príprava budúcich somelierov na juniorskú someliersku súťaž.

viac info

Produktové školenie 2018

V dňoch 13. 02. 2018 a 14. 02. 2018 sa konali na našej škole pre žiakov i pre pedagógov školenia z oblasti tovaroznalectva i z oblasti barmanstva spojené s workshopmi – praktickými ukážkami a degustáciami nápojov.

viac info

ODBORNO – POZNÁVACIA EXKURZIA DO BRATISLAVY

27. 1. 2018 skoro ráno vycestovali vlakom z Prešova do Bratislavy žiaci hotelovej akadémie. Naším hlavným cieľom bola návšteva výstaviska INCHEBA, kde sa konalo niekoľko výstav. My sme sa zamerali na výstavy DANUBIA GASTRO, ITF SLOVAKIATOUR a CAMERA SLOVAKIA.

viac info

Exkurzie v kaviarňach

Žiaci III. C triedy sa zúčastnili dvoch zaujímavých exkurzií do kaviarní so špecifickým zameraním.

viac info

Učenie sa na stanovištiach

Dňa 21. 12. 2017 si žiaci našej školy (III.B a II.D) vyskúšali novú metódu učenia sa pod názvom – Učenie sa na stanovištiach.

viac info

Výlet do Tatralandie

V stredu 21. 12. sme sa my, žiaci V. A, zúčastnili výletu v Tatralandii, ktorý nám bol umožnený vďaka súťaži Pýtajme si slovenské, do ktorej naši spolužiaci Tomáš Dolinský, Tomáš Gončár a Tomáš Rešetár zaslali video a vyhrali prvé miesto a to sumu 500€. Spoločne sme sa dohodli na uskutočnení výletu do Tatralandie v Liptovskom Mikuláši.

viac info

Exkurzia v Bratislave 2017

Nie sme najvzdelanejšia trieda, ale rozhodne sme skvelá partia na výlety. A presne preto sme od našej profesorky slovenčiny dostali ponuku na výlet do Bratislavy spojený s návštevou divadla. Keďže každý člen našej triedy je mimoriadne kultúrne založený, ponuku sme s radosťou prijali a vybrali sme si najdlhšie predstavenie, aké bolo v ponuke - Arkádia. Ako bonus k tomu sme si ešte naplánovali exkurziu štvorhviezdičkového hotela Loft. 8. decembra 2017, keď nastal deň D, sme sa ráno stretli na vlakovej stanici a vyrazili. Cesta bola nekonečná a k tomu aj s hodinovým meškaním. Ale napokon sme úspešne dorazili do cieľa, kde nás privítala omamná vôňa bratislavskej hlavnej stanice.

viac info

Vianočná Budapešt 2017

9.12.2017 vycestovalo vlakom z Prešova do Budapešti sedemnásť žiakov hotelovej akadémie. Naším cieľom bola návšteva historického centra a vianočných trhov v maďarskej metropole. Tie si nás svojim čarom a krásou podmanili.

viac info

Aj my sme „bojovali“

Červené stužky sú medzinárodným symbolom boja proti AIDS a HIV. Hoci je 1. december medzinárodným dňom boja proti tejto nevyliečiteľnej chorobe, týmto dňom sa osveta týkajúca tohto ochorenia nekončí.

viac info
<<< 1 2 3 4