Kľúč od pevnosti 2014

V dňoch 12.6.2014 – 15.6.2014 sa študenti Hotelovej akadémie Prešov zúčastnili 20.ročníka celoslovenskej športovo –vedomostnej súťaže: „Kľúč od pevnosti“ Stará Ľubovňa.

Mladý somelier v Piešťanoch

Dňa 15. apríla 2014 sa priestory Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch stali dejiskom súťaže Mladý somelier. V poradí 15. ročníka sa zúčastnili dvojčlenné družstvá z dvanástich stredných škôl zo Slovenska aj z Českej republiky.

VitisTrophée Junior 2014

Dňa 19. 2. 2014 sa žiačky Viktória Baranová a Simona Lukáčová zúčastnili somelierskej súťaže VitisTrophée Junior 2014.Organizátorom podujatia bola spoločnosť Hubert J.E. pod záštitou Asociácie somelierov Slovenskej republiky.

Top turistická destinácia regiónu

V dňoch 29. – 30. apríla 2014 sa žiačky IV. C triedy Agáta Gergelčíková, Diana Hvizdáková, Miroslava Tkáčová zúčastnili súťaže TOP TURISTICKÁ DESTINÁCIA REGIÓNU, ktorá sa konala v rámci výstavy MLADÝ TVORCA 2014 na výstavisku Agrokomplex Nitra. Štvrtá členka súťažného družstva Izabela Čížová musela skôr odísť na prax do zahraničia, kde dievčatám držala palce.

Gastronomická súťaž v Taliansku

V dňoch 13. až 17. apríla 2014 sme sa zúčastnili v talianskom meste Casargo medzinárodnej gastronomickej súťaže v príprave wellnes menu a v servise pripravených jedál.

Jarná gastronomická výstava 2014

Bacardi – Martini Poděbrady cup 2014

Dňa 17. – 18. marca 2014 sa konala barmanská súťaž juniorov Bacardi - Martini Poděbrady cup 2014, organizovaná Hotelovou školou Poděbrady. Žiaci súťažili jenokolovo a ich povinnosťou bolo pripraviť dva druhy drinkov a z kategórie - sparkling drinku – „Martini summer drink“ – museli súťažiaci pripraviť nápoj s povinnými ingredienciami z rady Martini Vermouth a min. množstvo 5 cl Martini sektu. V druhej kategórii fancy cocktail –„Bacardi Caribbean drink“ – mali súťažiaci povinne použiť 2 cl produktu z rady Bacardi.

Sweetcup 2014

Dňa 21. 02. 2014 sa uskutočnila medzinárodná gastronomická súťaž cukrárov a kuchárov – juniorov, predavačov a aranžérov SWEETCUP 2014, ktorú organizovalo STREDNÉ ODBORNÉ UČILIŠTE OBCHODNÉ, Sídlisko Duklianskych hrdinov 3, 08001 Prešov.

Súťaž – 12. Ročník St. Nicolaus cup 2014

Dňa 31. 01. 2014 sa konal 12. ročník St. Nicolaus cup 2014 – barmanská súťaž juniorov – klasik, organizovanej Slovenskou barmanskou asociáciou v priestoroch Bratislavskej Incheby.

Na Eurocupe sa stretli barmani z celej Európy

Tohtoročný 21. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov, Eurocup, prilákal 22. - 23. októbra do Prešova súťažiacich nielen zo Slovenska, ale aj z ďalekej Litvy či Fínska. Svoje barmanské umenie predviedli aj Česi, Slovinci, Maďari, Poliaci i Ukrajinci. A poviem vám, bolo sa na čo pozerať!

<<< 1 2