Zahraničná prax

word-icon.jpg Prihláška na zahraničnú prax

word-icon.jpg Vzorové CV

word-icon.jpg Vzor žiadosti o uvoľnenie z vyučovania z dôvodu individuálnej odbornej praxe v zahraničí

word-icon.jpg Odporúčania a tipy pre žiakov na odbornej praxi v zahraničí

Zahraničná prax vo Švajčiarsku

Všetky potrebné informácie o praxi vo Švajčiarsku nájdete na stránke organizátora praxe - Švajčiarsko-slovenské združenie cestovného ruchu.

Naša prax v BadSchandau - Nemecko

Každý rok sa na našej škole vyskytne ponuka zahraničnej praxe v rôznych krajinách. Prax sa vykonáva v Grécku, Taliansku, na Cypre. Nechýbala ani tento rok. Žiakom, ktorí sa učia nemecký jazyk sa naskytla príležitosť zdokonaliť sa v tomto jazyku, stráviť čas v nemeckom prostredí. Ponuku ísť do Nemecka konkrétne do malého mesta BadSchandau som prijala aj ja.

Nachádza sa tam malá sieť hotelov Pura, pod ktorú patria štyri hotely. Naša škola s touto spoločnosťou pracuje už osem rokov.

Bolo nás šesť statočných: M. Barčáková (4. D), D. Sciranka (4. D), K. Dzurková( 4.A ), M.   Šankvalierová (4.A), D. Sochová  (4.A) a M. Siváková(5.C).  Rozdelili sme sa na dva termíny – máj a jún.

Táto prax trvala tri mesiace, počas ktorých sme sa naučili veľa nových vecí, získali sme skúsenosti, oprášili staré priateľstvá a iní si ich vytvorili.  Pracovali sme poväčšine v servise no niekedy aj v kuchyni či na poschodiach. Veď ako sa hovorí, niet nad skúsenosti.

V hoteli Forsthaus sme boli traja- Miška, Daniel a ja. Bola to naša druhá rodina. Starali sa o nás ako o vlastných  a ukázali nám veľa pekných miest. Ako hovorím toto nebola len prax, bola to aj dovolenka. Vzali nás na túry, na výlety po Berlíne, Dráždanoch, Pirne či Meiβene. Dozvedeli sme sa stále niečo nové a zaujímavé. Samozrejme, že sme po večeroch snívali o Horalkách či mamkinej vynikajúcej kuchyni, no ale prekonali sme to. Prekvapila nás aj milá návšteva nášho vedenia, v čase keď sme pripravovali  „ SlowakischeWoche“ ako každý rok. Písali o tejto udalosti aj v regionálnych novinách. Spolu sme prežili tri pekné dni, ktoré sme ukončili pri typických slovenských jedlách.

Zahraničnú prax odporúčam každému, kto má chuť spoznávať nové veci a nebojí sa prekonávať niekedy aj samých seba.

M. Siváková, 5. C

Článok o zahraničnej praxi v Nemecku s fotogalériou

Referencie slovenských turistov na Cypre, ktorých obsluhovali naši žiaci na zahraničnej praxi

Vážení pedagógovia,

pred niekoľkými dňami som sa vrátil z dovolenky v hoteli Silver Sands v letovisku Protagoras na Cypre. Bol som príjemne prekvapený, že časť zamestnancov tvorili mladí ľudia zo Slovenska, 7 z nich boli študenti Vašej školy.
Rad konštatujem, že spoločenský takt k zákazníkom-dovolenkárom, správanie sa a pracovná profesionalita Vaších študentov dokumentovali vysokú úroveň Vašej práce. Chcem Vás týmto spôsobom informovať, že pobyt Vaších studentov nepochybne výrazne prispel k ich kvalitám a rozšíril ich ľudský aj odborný obzor (konštatovali to aj sami) a že môžete byť na nich hrdí.
Prajem Vám, aby sa Vám v neľahkej práci aj naďalej darilo a aby mnou spoznaná malá vzorka Vaších študentov predstavovala kvalitu celej Vašej študentskej obce.

Jozef Šima

cyprus10.jpg

Prajeme pekný deň,

v dňoch 23.8 - 2.9. sme boli s manželkou na dovolenke na ostrove Cyprus, ubytovaní v hoteli SILVER SANDS. Stretli sme sa tam pri stravovaní s Vašimi absolventami, ktorí nás obsluhovali. Chceme sa touto cestou poďakovať Vám i Vašim žiakom za dobrú reprezentáciu v zahraničí. Tak príjemné, ochotné a milé dievčatá som už dávno nestretol a to mám 66 rokov. Vaša akadémia môže byť na nich pyšná. Prajeme im touto cestou veľa šťastia, všetko len to naj.... a hlavne úspešné ukončenie štúdia, v čo pevne veríme.

Ing. Milan Antl s manželkou

Zahraničná prax na Rodose z pohľadu našich študentov

-  v hoteli LINDOS BAY

- v hoteli Myrina Beach