Záložka do knihy spája slovenské školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2017 6. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy s názvom Záložka do knihy spája slovenské školy. Do projektu sa zapojili aj študenti II. A triedy, ktorí vyrábali záložky na určenú tému: „Literárne osobnosti môjho regiónu“.

Projekt záložka do knihy je podľa nás vhodným spôsobom ako môžu žiaci rozvíjať  svoju tvorivosť, získavajú prehľad o osobnostiach kultúrneho i spoločenského života, prostredníctvom výmeny záložiek nadväzujú kontakty s inými strednými školami, a taktiež vzrastá ich záujem o knihy a čítanie.

Našich študentov práca veľmi bavila, mali radosť z toho, že môžu niekoho obdarovať. Tešíme sa na ďalší ročník projektu.

Mgr. Beáta Ignatová