Výlet do Tatralandie

V stredu 21. 12. sme sa my, žiaci V. A, zúčastnili výletu v Tatralandii, ktorý nám bol umožnený vďaka súťaži Pýtajme si slovenské, do ktorej naši spolužiaci Tomáš Dolinský, Tomáš Gončár a Tomáš Rešetár zaslali video a vyhrali prvé miesto a to sumu 500€. Spoločne sme sa dohodli na uskutočnení výletu do Tatralandie v Liptovskom Mikuláši.

Ráno o 7:42 sme nastúpili do vlaku, ktorý nás s prestupom v Kysaku odviezol do Liptovského Mikuláša. Tak sme si dali menšiu prechádzku od stanice priamo do Tatralandie a počas cesty sa niektorí z nás zastavili aj v Heliporte (dom naopak). Po menších vybavovačkách sme sa potom konečne mohli spoločne hodiť do vody a užiť si každé zákutie, ktoré nám Tatralandia ponúkala. Niektorí spolužiaci sa vybláznili na tobogánoch, niektorí tiež mali možnosť vyskúšať Surf Waves a iní iba relaxovali v termálnych bazénoch. Taktiež sme mali možnosť obedu (polievka, hlavné jedlo + nápoj) a doplnkových služieb. Spoločne sme sa poriadne vybláznili a užili si tento deň plnými dúškami.

Nakoniec dňa nás taxi služba prepravila na stanicu, kde mal vlak meškanie 25 minút. I keď unavení, no predsa šťastní, sme nakoniec vlakom prišli naspäť do Prešova o 20.30. Naša vďaka patrí vedeniu školy, ktoré nám pomohlo vyriešiť isté problémy a tiež nás uvoľnilo z vyučovania. Zároveň špeciálne ďakujeme p. profesorke Ing Márii Lipnickej, vďaka ktorej sme sa zapojili do súťaže „Pýtajme si slovenské“. Taktiež ďakujeme našej triednej profesorke Ing. Helene Šugárovej za to, že s nami do Tatralandie išla ako náš pedagogický dozor. Bol to skvelý zážitok a prostredníctvom toho, by sme chceli našim žiakom odkázať, nech sa aj naďalej zúčastňujú podobných súťaží, vďaka ktorým majú možnosť získať nové zážitky a vytvoriť si nové spomienky.