Výchovný koncer M. Witkowskeho

Dňa 5. decembra 2013 prišiel na pôdu našej školy vzácny hosť. Miroslaw Witkowski, charizmatický poľský spevák je autorom projektu „Byť triezvym človekom znamená byť slobodným a človekom“. Miroslaw študoval v Poľsku a v Spojených štátoch amerických, spieva operu aj pop-music. Má na konte niekoľko významných ocenení.

Sme veľmi radi, že po sérii desiatok koncertov na poľských školách sa v rámci spomínaného projektu mohol koncert uskutočniť aj u nás, v našej športovej hale.

Miroslaw nás od začiatku predstavenia nenechal v hľadisku len tak sedieť, komunikoval so žiakmi, učiteľkami, zapájal ich do svojho programu, improvizoval s nimi. Neplánovaný vstup Mikuláša a jeho pomocníkov na scénu, následné mikulášske reagge,  hanblivá a odmietavá Vannessa, či nie celkom vydarený pokec s kamarátom v ťažkej chvíli – Maťom boli momenty, ktoré nás nielen rozosmiali a roztlieskali, ale prinútili sa zamyslieť nad ústredným odkazom projektu. Ten nám Miroslaw sprostredkovával aj svojimi zážitkami zo showbiznisu, ktorými prekladal geniálne spevácke umenie.

Atmosféru preventívneho koncertu pripomínala azda iba prezentácia na plátne tvoriaca kostru programu. Mnohí z nás z haly odchádzali s vedomím, že aj na triezvo sa dá veľmi dobre zabaviť. Mirov odkaz, že v 21. storočí je cool byť triezvy snáď časom pochopia všetci.