Valentínska kvapka krvi 2020

13. 2. 2020 ste si mohli všimnúť pri učebni A1 oveľa viac žiakov ako inokedy. Spôsobila to každoročná akcia našej školy – Valentínska kvapka krvi. Buď o kvapku lepší, to je motto tejto akcie. Pri tejto príležitosti môžete spraviť dobrý skutok tým, že pôjdete darovať svoju krv, ak máte 18+ a výborný zdravotný stav. V spomínaný deň sa jej zúčastnilo 53 potenciálnych darcov v spolupráci so SOŠ lesníckou na Kollárovej ulici.

Cieľom náborovej kampane Valentínska kvapka krvi® je podpora bezpríspevkového darcovstva krvi a získanie nových darcov prevažne z radov mladých ľudí. Do druhej najväčšej náborovej kampane SČK, ktorá je už tradične spojená s Dňom zaľúbených, sa zapájajú tisíce ľudí a mnohí z nich sú prvodarcovia.

Hotelka  prispela troma desiatkami darcov, čo je dôkazom toho, že mladí ľudia nie sú sebeckí, vedia myslieť na iných, v tomto prípade na úplne cudzích ľudí. A ten pocit po darovaní, na nezaplatenie!

ĎAKUJEME.