Valentínska kvapka krvi 2018

16. 2. 2018 ste si mohli všimnúť pri učebni A1 od 1. po 5. vyučovaciu hodinu nezvyčajne veľa ľudí. Vyžiadala si ich každoročná akcia našej školy. Buď o kvapku lepší, to je motto tejto akcie. Pri tejto príležitosti môžete spraviť dobrý skutok tým, že pôjdete darovať svoju krv, ak máte 18+. Priemerne sa sa jej zúčastní okolo 80 - 90 ľudí v spolupráci so Spojenou školou na Kollárovej ulici Dopravným učilišťom z Konštantínovej ulice.

Cieľom náborovej kampane Valentínska kvapka krvi® je podpora bezpríspevkového darcovstva krvi a získanie nových darcov prevažne z radov mladých ľudí. Do druhej najväčšej náborovej kampane SČK, ktorá je už tradične spojená s Dňom zaľúbených, sa za uplynulých päť rokov zapojilo 130 645 dobrovoľných darcov, z toho bolo 23 420 prvodarcov.

Opýtali sme sa pár ľudí na ich zážitky:

1. Aký to bol pocit, darovať krv?

- Bol to dobrý pocit.

-  Nedarujem prvýkrát, ale stále je to dobrý pocit.

- Trochu strachu tam bolo, ale dobrý pocit, že pomáham ľuďom, ktorí to potrebujú bol silnejší.

2. Čo vás primälo darovať krv?

- Primälo ma to, že nebudem na vyučovaní.

- Viem, že je to pre dobrú vec.

- Chcem ísť na kávu a za frajerkou.

- Prináša mi to povznášajúci pocit, že môžem pomôcť.

3.Nejaké obavy predtým boli?

-Nie.

-No, trošku hej, ale je to pre dobrú vec.

-Spočiatku áno, ale potom to už išlo samo.

4. Po koľkýkrát ste už boli darovať?

- 1x

- 5x

- 14-15x

A čo vy? Mali ste možnosť darovať krv? Ak áno, urobili ste to? Ak nie, tak prečo?

Sára Mašľárová, I. A