VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI 2016

Február je v našej spoločnosti už niekoľko rokov známy ako mesiac zaľúbených, mnohí z nás čakajú na 14. deň, aby vyjadrili lásku milovanej osobe. Existujú rôzne možnosti, ako to urobiť. Kyticou, bozkom, zaľúbenou SMS, vtipným pozdravom... . Menej známou a rozšírenou formou je prejaviť lásku neznámemu človeku darovaním krvi. Od 8. februára sa začal 21. ročník Valentínskej kvapky krvi, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou SR.

Už po niekoľkýkrát sa do tejto kampane zapojila naša škola. Konkrétne 12. februára 2016, v piatok pred jarnými prázdninami, sa takmer 90 žiakov z hotelovej akadémie a 5 žiakov zo strednej lesníckej školy rozhodlo darovať krv. Nie všetci boli vhodní darcovia, no aj tak zamestnanci transfúznej stanice vyjadrili maximálnu spokojnosť, pretože počet darcov sa ustálil na počte 83. Chceme sa im  poďakovať, lebo ich rozhodnutie určite nebolo ovplyvnené vypočítavosťou, ale dobrým pocitom niekomu pomôcť, či v prípade prvodarcov skúsiť niečo nové a pokračovať v tom aj nabudúce.

Kampaň má podtitul „Príďte sa rozdať pre druhých“ a má trvať do 11. marca 2016. Dosť času pre tých, ktorí doteraz váhali. Takže aj takúto podobu má februárový Valentín. Ďakujeme ešte raz všetkým darcom – terajším i budúcim a verte, že o rok zorganizujeme ďalší ročník s rovnakým, ak nie lepším úspechom.

koordinátorka ŽŠR – Z. Bavoľárová