„Trendy barový čašník 2017“ Púchov

Trenčiansky samosprávny kraj, Klub mladého barmana a baristu pri SOŠ obchodu a služieb, Ul. 1. mája 1264 v Púchove v spolupráci s mestom Púchov organizovali dňa 10. marca 2017 3. ročník súťaže – „Trendy barový čašník 2017“. Súťaž sa konala v krásnych priestoroch Športcentra v Púchove.

Sme radi, že sa naša škola prvý krát zúčastnila tejto súťaže a to hlavne vďaka iniciatíve študentov školy. V piatok skoro ráno, sa aj napriek jarným prázdninám na cestu vybrali študenti v zložení:

Anita Korinková z V. C, Vladimír Baňas z V. D, Sebastián Zima z III. C triedy – súťažili v kategórii „A“

a

Richard Novotný zo IV. A a Štefan Zeman z III. C triedy – súťažili v kategórii „B“.

Kategória „A“ bola určená pre študentov, ktorí už mali nejaké skúsenosti so súťažami v gastronomickom odbore. Študenti súťažili v disciplínach:

- pivný sommelier – ich povinnosťou bolo v časovom limite 3 minúty načapovať 2 porcie rezaného piva,

- barista – povinnosťou súťažiaceho bolo v časovom limite 5 minúť pripraviť 2 porcie espressa a 2 porcie kávy podľa ľubovoľného výberu hosťa,

- barman – povinnosťou súťažiaceho bolo pripraviť v časovom limite 5 minút 2 porcie coctailu. Každý súťažiaci musel vymyslieť zo surovín, ktoré sa nachádzali na pomocnom stole v tzv. magic boxe ľubovoľný fancy drink.

Kategória „B“ bola určená pre študentov, ktorí sa gastronomickej súťaže zúčastnili prvý krát. Študenti súťažili v disciplínach:

- pivný sommelier – ich povinnosťou bolo v časovom limite 3 minúty načapovať 2 porcie svetlého piva,

- barista – povinnosťou súťažiaceho bolo v časovom limite 5 minúť pripraviť 2 porcie espressa a 2 porcie cappuccina,

- barman – súťaž prebiehala formou vylučovacích kôl. Z vopred určených 3 druhov drinkov, pripravoval každý súťažiaci 2 porcie nápoja na rýchlosť. Súťažilo sa vo dvojiciach, rýchlejší z dvojice postúpil do ďalšieho kola. Najrýchlejší súťažiaci vyhral.

Veľmi nás potešili dosiahnuté výsledky.

Kategória „A“:

Anita Korinková získala – 2. miesto v kategórií barman, 2. miesto v kategórii  barista a celkovo získala 1. miesto,

Vladimír Baňas získal – 3.  miesto v kategórii pivný sommeliér,

Sebastián Zima získal – diplom za účasť.

Kategória „B“:

Richard Novotný získal – 2. miesto v kategórii barman, 1. miesto v kategórii pivný sommpeliér a celkovo sa umiestnil na 3. mieste, Štefan Zeman získal – diplom za účasť.

Žiakov na súťaž pripravovala Mgr. Harčariková a bezpečnosť prepravy mal na starosti Mgr. Šebej.