Tomáš Callo, Dublin Café, Dublin Pub

V tomto šk. roku sme pre Vás pripravili cyklus stretnutí so zaujímavými osobnosťami, ktorý sa bude striedať s prezentáciami o zahraničnej praxi. Budeme sa snažiť vyberať osobnosti, ktoré svojím životným príbehom môžu byť zdrojom poučenia a inšpirácie. Budeme radi, ak nám pri výbere pomôžete aj Vy svojimi návrhmi. Prezentácie o zahraničnej praxi budú viesť žiaci, ktorí sa aktuálne vrátili zo zahraničnej praxe. Sú pripravení podeliť sa s Vami o svoje skúsenosti a zážitky, a to všetko umocnené bohatou fotodokumentáciou. Stretnutia sa budú konať vždy v stredu popoludní so začiatkom o 14.30. Bližšie informácie budú zverejňované na zelenej nástenke na medziposchodí.

Naším prvým hosťom bol v stredu 17. septembra Tomáš Callo, majiteľ DUBLIN CAFE  a DUBLIN PUBu v Prešove. Počas úvodného vstupu nám priblížil svoju predstavu o hostiteľstve a prezradil v akom podniku sa cíti dobre, resp. kam sa rád vracia. V diskusii so žiakmi vyzdvihol dôležitosť a hodnotu vzdelania a porovnal jeho trvácnosť oproti materiálnym veciam (napr. mobil), ktoré sú cenovo nákladné ale ich hodnota a použitie sú časovo veľmi obmedzené. V ďalšej časti sme sa dozvedeli o jeho kritériách a postupe pri výbere zamestnancov, tiež sme však porovnávali to, či hostia uprednostňujú skvele vybavený podnik alebo podnik so skvele vybavenými zamestnancami. V závere sa účastníci stretnutia zhodli na tom, že takéto stretnutia s osobnosťami z praxe sú želaným spestrením života školy a že je potrebné v nich pokračovať. Ďakujeme Tomášovi Callovi za pútavé rozprávanie a želáme mu veľa spokojných hostí a úspechov pri dosahovaní svojich snov. Aj vďaka nim sa môžeme cítiť v DUBLIN CAFE ako hostia, a pritom ako doma. 

V stredu 24. septembra sa na Vás tešia Eva, Natália, Kristiána, Lenka a Gabika, ktoré sa len pred pár dňami vrátili z Francúzska, resp. z Korziky. Príďte sa dozvedieť niečo nové a pritom neformálne, bude priestor aj na otázky. Vítaní sú žiaci, učitelia aj rodičia!