Tom Sawyer na košických divadelných doskách

Odmeňovanie šikovných študentov dobrými známkami je také... tradičné. Ale čo tak odmeniť aktivitu študentov divadelným predstavením? Už druhý rok sekcia anglického jazyka ponúka šikovným angličtinárom možnosť na jeden deň zabudnúť na ostatné predmety :) a zamerať sa na anglický jazyk.

20 vybraných študentov sa 4. 12. 2019 zúčastnilo exkurzie v InfoUSA – v knižnici a študovni anglického jazyka v Košiciach. Žiaci si mali možnosť prezrieť priestory knižnice, literatúru, dennú tlač a dozvedieť sa viac o pravidelných aktivitách, akciách, dobrovoľníctve, zahraničných študijných programoch a pobytoch, ktoré InfoUSA ponúka. Ako bonus sme mali možnosť zoznámiť sa s 3D tlačiarňou a sledovať v priamom prenose výrobu nášho suveníru na pamiatku.

Druhou, hlavnou, časťou programu bolo divadelné predstavenie Tom Sawyer (Mark Twain) v anglickom jazyku, ktoré sa konalo v Historickej radnici v Košiciach. Divadelné zoskupenie TNT Theatre Britain už niekoľko rokov ponúka svoje predstavenia divákom v Českej republike, Poľsku i na Slovensku a o ich hry je medzi slovenskými školami nesmierne veľký záujem. Preto sme radi, že sme mali opäť po roku možnosť zúčastniť sa tohto milého podujatia.

A čo na to hovoria študenti?

„Páčilo sa mi to a išla by som opäť, uvidíme na budúci rok. Páčila sa mi 3D tlačiareň, ktorú sme si mohli vyskúšať v knižnici a na divadelnom predstavení sa mi veľmi páčil ich accent.“ (Patrícia Torbíková, I.A)

Mgr. Martina Himičová