Tohtoročný netradičný Valentín

Animácia v hoteli je voliteľným predmetom vo štvrtom ročníku na Hotelovej akadémii. Žiaci IV. B pripravili ostatným v súvislosti so sviatkom sv. Valentína animačný program, ktorý začal ešte pred Valentínom a ... vlastne ešte neskončil.

Týždeň pred Valentínom začali žiaci v škole predávať valentínky a doma upečené perníčky. Valentínky mohli tí, ktorí si ich kúpili adresovať komukoľvek v škole a hodiť do pripravených valentínskych schránok.

Potešujúce pre všetkých bolo, že sme sa 14. februára 2018 učili iba 4 hodiny. Nasledoval presun do športovej haly. Tam sme si mohli ešte kúpiť perníčky, valentínky, ba dokonca aj ruže. Programom viedla moderátorka Alexandra Pribulová. Scénka v podaní Tatiany Hudákovej, Sabiny Litavskej, Matúša Tatrana, Dávida Peržeľa, Olivera Semana a Milana Vaščáka bola síce pantomímou, no niesla v sebe hlboký odkaz. A zožala aj náležitý potlesk. Koncert worshipovej kapely The Infinity Well, ktorej člen Tomáš Rešetár z V. A predniesol svoje svedectvo, zapôsobil na mnohých z nás.

Piatok 16. 2. 2018 sa niesol v znamení doručovania valentíniek. Obdarovaní sa istotne potešili. Výťažok z celej akcie putoval na pomoc konkrétnej rodine v núdzi. Večer si niektorí žiaci boli zahrať s deťmi z obdarovanej rodiny bowling a dať si s nimi pizzu. Bol to nezabudnuteľný zážitok, dobrý skutok a praktický nácvik animácie. Nečakane sa ešte aj po skončení akcie začali prejavovať srdcia ochotné pomáhať a sami nosili peniaze a ponúkli aj inú formu pomoci.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli a ďalej chcú pomáhať.