Sweetcup 2017

Dňa 14. 12. 2017 sme sa zúčastnili medzinárodnej gastronomickej súťaže cukrárov, kuchárov a aranžérov SWEETCUP 2017, ktorú organizovala Stredná odborná škola obchodu a služieb so sídlom v Prešove na Sídlisku Duklianskych hrdinov 3.

Téma tohtoročnej súťaže sa niesla pod názvom „Zimné variácie.“ Naša škola súťažila v disciplíne cukrár s  tortou, ktorej sme dali názov „Čaro zimnej noci“. Súťaže sa zúčastnilo 9 súťažiacich zo Slovenska aj zo zahraničia a to z Poľska, Maďarska a Ukrajiny.

Už tretí rok navštevujeme na škole gastronomický krúžok, na ktorom máme možnosť venovať sa aj príprave múčnikov a využiť najnovšie trendy pri príprave dekorácií. Hlavným sponzorom bola obchodná spoločnosť DEKORO, ktorá stanovila aj podmienky na prípravu dekorácií z najnovších modelovacích a poťahových materiálov.

Naša snaha nevyšla nazmar o čom svedčí aj výsledok práce, do ktorej sme vložili nemalé úsilie a skončili sme v striebornom pásme a zároveň sme získali hlavnú cenu za najlepšiu dekoráciu.

Ďakujeme pani profesorke Strečkovej, ktorá nám vyšla v ústrety, aby sme sa mohli realizovať v tom čo nás baví.

Hela Kosťová a Tomáš Olejčuk z  III.C