Svetový deň zdravia 2018

7. apríl je vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou za Svetový deň zdravia. Témou tohoročného dňa bola Prevencia nadváhy a obezity.

Aj v našej škole sme si pripomenuli deň zdravia   v utorok 10. apríla   inšpiratívnym príhovorom v školskom rozhlase na spomínanú  tému. A aby to neboli len slová, kolegov a žiakov školy sme ponúkli zdravou desiatou  v školskom bufete počas veľkej prestávky.

Žiaci  I. B triedy spolu s p. učiteľkami MVDr. J. Mihályovou a Ing. L. Bučkovou  pripravili  nátierku  z červenej šošovice so zelenou cibuľkou a  nátierku z tuniaka zmiešanú s tofu syrom. Obe nátierky sa natierali    na celozrnné rohlíky. Žiaci nachystali  aj vajíčkovo - cviklový šalát na bio chlebíkoch, chia puding s ananásom a pripravili aj chutnú čokoládovo - ovsenú kašu s kivi.   Zdravé pochúťky boli servírované v pestrom  jarnom tóne.
Podujatie sa stretlo s veľkým záujmom žiakov, preto podobné akcie určite v budúcnosti zopakujeme.  Veď aj zdravou stravou sa staráme o svoje zdravie.

MVDr. J. Mihályová