Svet divadiel - V. D 2015

Každý rok piataci na Hotelovej akadémii v Prešove musia vykonať praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Takže aj v tomto školskom roku sme museli my, žiaci V. D triedy, podstúpiť veľkú skúšku. To, čo sme sa počas celého štúdia na Hotelovej akadémii naučili, sme ukázali a v plnej sile predviedli na praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky. Zástupca našej triedy nám vylosoval slávnostnú udalosť „banket“, ktorý sme zrealizovali pod názvom „Svet divadiel“.

Nuž, jednoduché to nebolo. Od začiatku decembra 2014 až do dňa uskutočnenia slávnostného banketu sa každý jeden člen tímu V. D snažil o to, aby naša praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky dopadla na jednotku s hviezdičkou.

Banket sa konal 23. apríla 2015 v priestoroch Hotelovej akadémie v Prešove na Baštovej ul. so začiatkom o 16.00 hod. Musíme skonštatovať, že hneď od začiatku sa hostia cítili vzácne a noblesne. S úsmevom ich privítali naši manažéri, ktorí im ponúkli welcome drink. S welcome drinkom v ruke  hostia obdivovali vyzdobené priestory v zlato-červených farbách, v ktorých sa banket konal, a ktoré sálali atmosféru divadla. Hostia mali možnosť pozrieť si tieňové divadlo a vidieť mímov, ktorí vtipne dotvárali divadelné prostredie. Veľkým zážitkom pre očí hostí boli živé sochy, ktoré znázorňovali rôzne inscenácie. Sochy mali krásne kostými, ktoré ladili s použitými rekvizitami a vytvárali dokonalé prostredie sveta divadla. Po usadení hostí ich na prvý pohľad na krásne prestretých stoloch zaujal prezent – magnetka, ktorá im danú udalosť bude navždy pripomínať. Hneď po usadení nasledovalo dokonale načasované podávanie jedál a nápojov a hostia mohli zažiť neopakovateľný gurmánsky zážitok. Jedlá a nápoje pripravovali a servírovali žiaci V. D pod odborným dohľadom učiteľov. Okrem chuťových buniek museli hostia zapojiť, samozrejme, aj čuch, ale aj zrak a sluch, keďže počas jednotlivých chodov im chvíle spríjemnil a spestril kultúrny program – scénka z inscenácie Sherlock Holmes, ktorú odohrali naši mladší spolužiaci a ľudové hudobné vystúpenie. Zážitok hosťom doprial aj barman, ktorý ponúkal miešané alkoholické aj nealkoholické nápoje.

Za krásny večer sa chceme poďakovať všetkým, ktorí dopomohli k tomu, že naša praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky dopadla jedinečne. Vďaka patrí vedeniu školy, učiteľom, rodičom i sponzorom.

Záver banketu s názvom „Svet divadiel“ patril maturitnej komisii, ktorá spokojne skonštatovala, že našu ťažkú životnú skúšku dospelosti sme urobili.

V. D triede sa podarilo pripraviť nevšedné podujatie, ktoré potešilo všetky zmysly našich hostí. Tak takáto bola naša maturitná premiéra.

Plagát-V.-D-HA-1-page-001.jpg