Stážistky z Ukrajiny a Číny na Hotelovej akadémii

Projekt EDUCATE Slovakia 2017 každoročne organizuje medzinárodná organizácia AIESEC v spolupráci so školami na celom Slovensku formou stáži študentov zo zahraničia z rôznych krajín z celého sveta. Organizácia AIESEC bola založená po II. svetovej vojne, v období veľkej potreby ochrany mieru a väčšieho kultúrneho porozumenia. Aj v dnešnej dobe je určite potrebné podporovať túto prvotnú myšlienku a snažiť sa o rozširovanie obzorov mladých ľudí.

V rámci tohto kultúrno-vzdelávacieho projektu sme na našej škole v dňoch 6. – 10. februára 2017 privítali dvojicu mladých a sympatických stážistiek zo zahraničia. Jednou z nich bola Kateryna Oleksandrivna Kovbasiuk (Ukrajina) a druhou bola Xinyi Wang (Čína).

Programu sa zúčastnili všetci študenti piateho ročníka, ktorí počas 20 netradičných vyučovacích hodín sa mali možnosť zúčastniť prezentácii, besied a rôznych aktivít, ktoré viedli tieto dve stážistky v anglickom jazyku. Po úvodnom zoznamovacom dni boli na hodinách prezentované témy ako sviatky a tradície, národné kuchyne, krásne miesta na Ukrajine a v Číne. Na záver diskutovali o cieľoch a plánoch do budúcnosti.

Študenti pozitívne hodnotili úroveň ovládania anglického jazyka stážistiek a množstvo zaujímavých informácií, ktoré sa dozvedeli. Vnímali stretnutie so stážistkami ako príjemné a užitočné spestrenie školského roka a ako úžasnú možnosť stretnúť sa s ľuďmi, ktorých by inak v bežnom živote nestretli. Stážistky rovnako pozitívne hodnotili svoj pobyt na Slovensku a Slovákov považujú za milých a priateľských.

Hotelová akadémia sa do tohto projektu zapojila už tretí krát. Cieľom je budovať medzinárodné povedomie a globálne zmýšľanie, podporiť záujem o poznávanie nových krajín a kultúr, podporiť vzájomné porozumenie a pozitívnu komunikáciu v cudzom jazyku, odbúrať negatívne zvyky a predsudky.

max256x256traiesec.jpg