Sprievodcovské služby v uliciach Prešova

Služby cestovného ruchu je povinne voliteľný predmet, pre ktorý sme sa rozhodli už v treťom ročníku. Okrem rôznych prezentácii, riešenia prípadových štúdii, odborných exkurzii sme sa zamerali aj sprievodcovskú činnosť.

Dňa 25. apríla 2018 spolužiačky Eliška, Katka, Miška a Simona si vyskúšali ako je to byť sprievodkyňou cestovného ruchu. K dispozícií mali 45-minútovú vyučovaciu hodinu, počas ktorej ostaných spolužiakov sprevádzali historickým centrom mesta Prešov.

A čo nám predstavili? Bola to Floriánova brána, Caraffova väznica, Múzeum vín, Mestský úrad, Mestské informačné stredisko, konkatedrála sv. Mikuláša a Neptúnova fontána.

A nasledovali aj sprievodcovské služby č. 2, o ktoré sa 28. mája 2018 postarali spolužiaci Aneta, Marko, Samo a Danka. Porozprávali nám o Rákocziho paláci, soche Jána Pavla II., Evanjelickom kolégiu, chráme Svätej Trojice, 49. rovnobežke, súsoší Immaculáta, Kumšte a Bosákovej banke.

IV. D trieda