Školské kolo v prednese a súťaže Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín - celoslovenská postupová súťažná prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy. Zachováva v sebe meno a odkaz jedného z najväčších slovenských básnikov, ktorým je Pavol Országh Hviezdoslav. táto súťaž udržiava živú spomienku na nášho významného básnika.

Rovnako ako väčšina škôl, aj naša škola sa každoročne zapája do súťaže Hviezdoslava Kubína, a tak to bolo aj tohto roka. Školské kolo recitačnej súťaže sa uskutočnilo 16. marca 2017. Súťažiaci sa naň veľmi dobre pripravili a porote to poriadne sťažili. Atmosféra bola slávnostná, ale trochu poznačená napätím a trémou. Žiaci chceli zvládnuť svoje prednesy čo najlepšie, chceli presvedčiť seba, svoje profesorky ale hlavne porotu o tom, že práve oni si zaslúžia výhru. Porota zodpovedne vyhodnotila súťaž a na prvé miesto umiestnila nové talenty - našich prvákov. V poézii to bol Adam Švec I. B. a v próze to bola Patrícia Čechová I. B. Všetkým žiakom, ktorí budú reprezentovať našu školu na krajskom kole želáme šťastie a úspech. Všetci reprezentanti sú pre našu školu veľkou pýchou. Tak teda „Nabrúste si hrdielka!“.

Karolína Čekanová, II. B