Prešov číta rád 2019

Tohto hesla sa držali žiaci I.B, ktorí vymenili školské prostredie za príjemné posedenie v mestskom parku s obľúbenou knihou v ruke. Otvárali sa detektívky, autobiografické romány, fantasy literatúra i knihy z detstva.

Spolužiaci sa tak chceli podeliť so zaujímavými príbehmi medzi sebou. Prečo milujú práve túto knihu a čo ich na nej oslovilo? Žiaci sa mohli rozprávať a debatovať o každej knihe, ktorá ich zaujala a mohli si tak navzájom dať dobrý tip na ďalšiu skvelú knihu. Veď jesenné dni k čítaniu priam pozývajú. Žiaci priznali, že táto forma hodiny sa im páčila a do budúcna sa tešia na ďalšie pohodové čítanie.

Trieda III. A si vyskúšala v piatok 27. 9. 2019 piknikové čítanie v meste pri Neptúnovej fontáne. Najviac ich zaujali detské knižky v nemčine.

Annamária Baršayová, I. B

,,Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše."

Marcus Tullius Cicero