Pedagóg a žiak 2017

Prešovský samosprávny kraj každoročne oceňuje úspešných a výnimočných ľudí z radov učiteľov, ale aj žiakov. Tohtoročné odovzdávanie ocenení sa konalo 26. júna v priestoroch Divadla Jonáša Záborského v Prešove o 11.00 hodine.

Pedagógovia a žiaci boli ocenení v slávnostnej atmosfére podporenej zaujímavým kultúrnym programom. Ocenenia odovzdával predseda PSK MUDr. Peter Chudík. Žiaci Hotelovej akadémie v Prešove pod vedením pedagógov Anny Cichej, Ing. Lucie Bučkovej a Juraja Krajňáka zabezpečovali catering na túto akciu.

Medzi žiakmi, ktorí získali ocenenie Lux Mentium - Svetlo poznania 2017 bola aj naša čerstvá abolventka Anita Korinková. Na ocenenie bola navrhnutá hlavne vďaka bohatým aktivitám v mimoškolskej činnosti. Káva, rôzne spôsoby jej prípravy a umenie kreslenia do mliečnej peny - latte art sa stali nielen jej koníčkom, ale aj životným štýlom. Popri štúdiu sa sama vzdelávala v oblasti baristiky a reprezentovala školu, aj región na rôznych súťažiach.

Úspešná mladá absolventka Hotelovej akadémie v Prešove má za sebou nasledovné významné umiestnenia:

2. miesto Latte art show Košice festival

3. miesto Latte art jam organizované SCAE Košice

1. miesto Latte art cappuccino Nové Zámky 2017

1. miesto Nealko drink Nové Zámky 2016

1. miesto Trendy barový čašník Púchov 2017

2. miesto Barista trendy barový  čašník

2. miesto Barman trendy barový čašník

2. miesto Slovak barista cup 2016 Nitra

K získaniu ocenenia Anite srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!