Opäť sme pomáhali

Rozhodnutie darovať krv má veľký význam, pretože môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život. Valentínska kvapka krvi sa preto stala neodmysliteľnou súčasťou našej školy.

Aj tento rok sa žiaci hotelovej akadémie rozhodli vo štvrtok 16. februára pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Už od rána bola chodba na „áčkach“ plná študentov, ktorí sa rozhodli darovať krv. Podmienkou darovania krvi bola plnoletosť, dobrý zdravotný stav a samozrejme nesmela chýbať ani pevná vôľa. Táto dobročinná  akcia  na našej škole zaujala aj študentov zo Strednej odbornej školy dopravnej a Strednej odbornej školy lesníckej v Prešove, ktorí sa rozhodli, že aj oni prispejú svojou krvou.  Vyše osemdesiat  študentov tak nabralo vo štvrtok odvahu spraviť dobrý skutok. Stačilo k tomu naozaj málo- prísť, vyplniť dotazník darcu krvi, podrobiť sa odberu krvi a potom ju už len darovať. Každý zo študentov to zvládol a domov odchádzal so sladkou odmenou, ale hlavne s dobrým pocitom.

Veronika Karabinošová V. D