...opäť na divadelných doskách

Je tomu už druhý rok, čo sa šikovní a kreatívni študenti pustili do nacvičovania krátkeho sketchu vo francúzskom jazyku v rámci krúžku Francúzske divadlo – FJ kreatívne. Od začiatku nového školského roka žiaci 2., 3. a 4. ročníka (II.A – Natália Uličná, Lukáš Olekšák, III.C – Ivana Kuchárová, Erik Michňák, Miriama Sabolová, Viktória Sciranková, IV.D – Petra Kentošová a Dominik Onofrej) neúnavne nacvičovali a skúšali novú hru, ktorá je mimochodom tematicky veľmi blízka ich odboru. Hra nesie názov Panique au Palace od súčasnej francúzskej autorky Anne-Sophie Nédélec.

Riaditeľ  reštaurácie by rád pre svoje zariadenie získal 5 hviezdičiek, no po menšom nedorozumení,  zámene osôb a zjavnom chaose môže o tom len snívať. Gastronomický kritik odchádza z reštaurácie znechutený z jedla i personálu a utajení gangstri, ktorým sa dostalo oveľa viac pozornosti, špičkového jedla a služieb odišli spokojní a ešte aj s pekným balíkom peňazí.

Po pár mesiacoch skúšania boli žiaci pripravení prvýkrát predstúpiť pred porotu 6. 3. 2018 v rámci semifinálového krajského kola súťaže Jazykový kvet v Centre voľného času ABC v Prešove. Porota ohodnotila ich vystúpenie na výbornú a tak si žiaci opäť zahrali 9. 4. 2018 v rovnakých priestoroch na krajskom finále súťaže Jazykový kvet. 1. miesto z krajského finále ich posunulo priamo na celoslovenské kolo tejto súťaže, ktoré sa uskutoční 18. 5. 2018 v Nitre.

Na študentov sme právom hrdí a držíme im palce, aby sa z Nitry vrátili s množstvom zážitkov a pekným umiestnením.

Mgr. Martina Šimčíková