Odborná exkurzia Praha - II. C

V dňoch 2. až 4. júna 2019 sme podnikli výnimočnú exkurziu, v ktorej sme skĺbili viaceré vyučovacie predmety – geografiu, dejepis, telesnú výchovu, ruský/anglický jazyk a taktiež praktické životné zručnosti ako napríklad – samostatnosť, komunikáciu s turistami rôznych národností a orientáciu v cudzom meste.

Počasie nám vyšlo výborne a slnečné lúče nás sprevádzali celým pobytom v Prahe. Samozrejme, niektorí z účastníkov si odniesli aj nepríjemne opálený červený dekolt či plecia, ale bola to daň, ktorú sme boli ochotní vytrpieť pre plné spoznávanie čarovných kútov „Stovežatej.“

3 dni nabité zaujímavým, zážitkovým a hlavne neopakovateľným programom vám radi priblížime aspoň takto, v krátkosti.

Deň prvý – nedeľa – ubytovanie na vysokoškolskom internáte – Thallerova kolej. Následne sme pokračovali odbornou návštevou jedného z najlepších pražských hotelov - Hotel Art Deco Imperial s reštauráciou - Café Imperial a taktiež ich „sesterským“ hotelom Next Door by Imperial, ktorých spolumajiteľom je uznávaný šéfkuchár a gastronóm Zdeněk Pohlreich. Večer sme navštívili históriou pretkané Židovské mesto.

Deň druhý – pondelok – spoznávanie Prahy = Petřínska rozhľadňa, Pražský hrad, Malostranské námestie, Lenonova stena, Sovovy mlýny, Strelecký ostrov, Tančící dúm, Karlovo námestie, Náplavka a Václavské námestie. Neskoro v noci sme sa vybrali na čarovný Karlov most, kde sme s hrdosťou prezentovali Slovensko spevom ľudových piesní a tým pobavili nejedného okoloidúceho.

Deň tretí – utorok - totálne vyčerpanie z chodenia a dozvuky jedinečného triedneho zážitku. Avšak, zvedavosť nás hnala ďalej a tak sme sa rozhodli prejsť od Národného múzea a sochy sv. Václava na koni k Národnému divadlu. Cestou sme si prezreli moderné umenie na Národní tříde – „Kafkovu hlavu“. Návštevu Prahy sme ukončili zaslúženým oddychom a nákupmi v najväčšom obchodnom dome – Palladium.

Od prvého dňa až po posledný o zábavu nebola núdza a za úžasnú exkurziu ĎAKUJEME hlavným organizátorom a sprievodkyniam – pani učiteľke Hutňanovej a Dupaľovej!

Z našej cesty pripájame zopár fotografií.

Natália Lazoríková, žiačka II. C triedy