Mikulášsky večierok 2017

V pondelok 4. 12. 2017, keď aj počasie naznačovalo, že už sa blížia Vianoce, sme my animátori zo IV. C triedy pripravili v priestoroch reštaurácie Floriánka Mikulášsky večierok pre deti zamestnancov našej školy.

Prichystali sme pre nich malé občerstvenie a kreatívny kútik, kde si mohli niečo pekné vyrobiť. Okolo štvrtej sa pomaly začali schádzať a hneď pri príchode deti čakalo malé prekvapenie vo forme malej pozornosti – medovníčka s ich menom. Detičky sa usadili a netrpezlivo čakali, čo sa bude diať. Nasledoval milý program od mojich spolužiakov: rozprávka O červenej čiapočke a skrátená podoba rozprávočky O  troch prasiatkach v podaní animátorov IV. B triedy. Po programe všetky deti už očakávali príchod Mikuláša. Zazvonil zvonček a hneď vedeli, že je na blízku. Trikrát na neho hlasno zakričali a čo sa stalo? Mikuláš počul ich krik a objavil sa vo dverách, posadil sa na stoličku a s pomocou anjelika si zavolal každé dieťatko ku sebe, aby zistil, či poslúchalo alebo nie. Každá pesnička alebo básnička ho potešila a obdaril deti balíčkami. Keďže na neho čakalo ešte veľa balíčkov, musel sa rozlúčiť, ale urobil si na pamiatku s každým z detí fotku. Potom sa deti pustili do zdobenia perníkov, vyrábania sobov z papiera, záložiek, vyfarbovania veselých obrázkov  a zabávali sa pri hraní rôznych hier s animátormi, aby si ich rodičia mohli oddýchnuť a porozprávať sa. Veľmi sa im to páčilo a vôbec nechceli ísť domov. No prišiel čas odchodu a jeden po druhom sa balili a odchádzali domov so svojimi výtvormi v rukách. Upratovanie neminulo ani animátorov. Celá akcia sa nám páčila, získali sme nové skúsenosti  a zažili  pocit dobre vykonanej práce. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s Mikulášom.

Barbora Solarová,  IV. C trieda