METRO Kuchársky päťboj

Začiatkom októbra 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže METRO Kuchársky päťboj v priestoroch košického Metra.

Hlavným organizátorom a garantom tejto odbornej súťaže je METRO. Túto súťaž podporuje Zväz hotelov a reštaurácií SR, pretože prináša jedinečnú možnosť pre študentov, ktorí sa pripravujú na výkon svojho povolania, získať nové informácie a jedinečné praktické skúsenosti, ktoré výrazne prispievajú ku kvalite prípravy budúcich absolventov a zamestnancov.

Regionálne kolá súťaže a v nich dosiahnuté bodové ohodnotenie určí, ktorá škola sa kvalifikuje do celoštátneho Grand finále.

S veľkým potešením konštatujeme, že sexteto našich chalanov v zostave Juraj Kopčík z V.A triedy, Pavol Mičo zo IV.D, Matej Čanda zo IV.C, Erik Havrila zo IV.A,  Tomáš Rešetár a Tomáš Gončár z III.A úspešne reprezentovalo našu školu. Súťažiaci mali v časovom limite 30 minút preukázať svoje zručnosti v krájaní cibule, póru, zemiakov, vykosťovaní kurčaťa na galantínu a filetovaní pstruha podľa stanovených požiadaviek. Prvé miesto v tomto päťboji z celkového počtu   dvanástich súťažiacich obsadil Pavol Mičo, druhé miesto Juraj Kopčík a tretie miesto získal Matej Čanda. Aj ostatní chalani preukázali vysokú mieru svojich schopností.

Ďakujem chalanom za vzornú reprezentáciu školy, ktorí môžu byť inšpiráciou pre žiakov školy.

MVDr. Angela Strečková