Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy a coctailu – Barista Junior 2016

V dňoch 8. a 9. marca 2016 sa v Nových Zámkoch konal 8. ročník Majstrovstiev Slovenska v príprave kávy a cocktailu Barista Junior 2016.

Medzi 16 súťažiacimi sme našu školu reprezentovali v zostave Ivana Palgutová z V. B a Anita Korinková zo IV. C.

Prvý deň súťaže mal teoretickú podobu. Pre nás, mladých baristov, bol pripravený test z histórie a základnej terminológie kávového zrna a hlavných sponzorov súťaže. Oficiálnym otvorením, dňa 9.3. 2016, sa začala tá zaujímavejšia časť – príprava voňavých a chutných nápojov.

V stanovenom časovom limite 15 minút sme museli zvládnuť štyri espressá, štyri cappuccina a štyri alkoholické či nealkoholické nápoje podľa vlastného výberu a vlastného receptu. Hodnotila sa – okrem iného - chuťová kvalita, vyváženosť chutí, harmónia i aróma pripravovaných nápojov. Na súťaž sme sa pripravovali za pomoci Mgr. Harčarikovej.

Ivana Palgutová získala 3. miesto v celkovom hodnotení a Anita Korinková dostala cenu za najlepší nealkoholický drink s názvom „Lavender Wake“. Ďalšími hodnotenými a ocenenými  kategóriami boli najlepšia technika baristu, najlepšie cappuccino latte art, najlepšie cappuccino classico a najlepší alkoholický a nealkoholický nápoj. Na súťaži sme získali nové skúsenosti, ktoré využijeme pri príprave na ďalšie súťaže.