Mačanka 2019

Dňa 5. júna 2019 sme sa zúčastnili 4. ročníka vo varení tradičného východniarskeho jedla „MAČANKA“ pod názvom Chute Šariša, v rámci akcie Dni mesta Prešov na pešej zóne.

Mačanku pripravovali žiačky IV. C Bizubová Alexandra a Kuchárová Ivana za pomoci pedagógov Mgr. Ing. Goliašovej Aleny a Ing. Vojtkovej Veroniky.

Na súťaž sme tento rok varili päť litrov Šarišskej mačanky s hubami, kapustou a klobásou. Chuť a konzistenciu mačanky hodnotila porota zložená z profesionálnych kuchárov zo Zväzu kuchárov a cukrárov, a následne aj verejnosť. Každý hodnotiaci laik dostal tri žetóny, a po ochutnaní všetkých súťažných mačaniek, ich pridelil trom, podľa neho najchutnejším mačankam.

Súťaž prebiehala plynule. Príjemnú atmosféru na námestí sprevádzala aróma až 22 druhov mačaniek, ktoré pripravovali súťažiaci z regiónov východného Slovenska. Napriek tomu, že sme sa neumiestnili, z akcie sme si odniesli pekný gastronomický zážitok.

Za spoluprácu ďakujem učiteľom, mojej spolužiačke a tešíme sa na ďalší 5. ročník.

Kuchárová Ivana IV. C