KOŽAZ 2015

KOŽAZ je súčasťou plánu práce školy. Účasť žiakov školy je na kurze povinná. Žiaci s oslabeným zdravím sa na kurze zúčastňujú len so súhlasom lekára a plnia úlohy primerané zdravotnému stavu.

Kurz na ochranu života a zdravia sa organizuje v treťom ročníku v trvaní 3 dní po 6 hodín výcviku. Realizuje sa internátnym spôsobom pobytu na kurze, a to v horskom hoteli Javorná, ktorý sa nachádza v prekrásnom prostredí horského rekreačného strediska Drienica – Lysá, v pohorí Čergov. Milovníkov welness poteší vybudovaný vitálny svet a bazén. Neďaleko hotela bolo zriadené viacúčelové ihrisko a antukový tenisový kurt. Okolím vedú i veľmi zaujímavé turistické trasy. Naša škola organizuje kurz v spolupráci s radou školy, s členmi ČK a s VÚ 6335 Prešov. Program kurzu je volený tak, aby sa ním rozšírili vedomosti žiakov, precvičili ich požadované zručnosti a prehĺbili návyky z učiva ochrany života a zdravia. Počas kurzu sa kladie dôraz aj na overenie výstupných vedomostí a zručností žiakov a to formou branného preteku. Obsah tvorí teoretická príprava, praktický výcvik a mimo vyučovacia záujmová činnosť žiakov.