Koláč Rádia Regina Východ 2019

Prvý týždeň nového školského roka 2019/20 sme začali pracovne prípravou na súťaž Koláč Rádia Regina 2019 Košice.

Táto súťaž prebieha už 8 rokov z príležitosti  narodenín Rádia Regina.  Aj keď sme veľa času nemali, lebo súťaž sa konala 5.9.2019, oddýchnutí počas letných prázdnin sme sa nevzdávali zabojovať. Podmienkou súťaže bolo pripraviť ľubovoľný koláč s povinnou ingredienciou -  čokoládou. Súťažili sme v kategórii junior, v ktorej sme mali konkurenciu z 9 hotelových a odborných gastronomických škôl. Hodnotenie odbornou komisiou bolo vysielané naživo. Komisia hodnotila celkovú chuť, originalitu a vzhľad.

Získali sme prvé miesto, veľmi pozitívne komisia ohodnotila náš dezert za originálne zladenie chutí.

Sme radi, že znova sme mohli preukázať svoju záľubu a povzbudiť našich mladších spolužiakov, aby sa odhodlali aj oni preukázať a rozvíjať svoju tvorivosť.

Tomáš Olejčuk, Helena Kosťová a naša pomocníčka Natália Zábrodská z II .B triedy

Čokoládový raw dezert s limetkovo-mätovou espumou