Jazz night V. B - 2017

Žiaci V. B triedy hotelovej akadémie si v rámci praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky vylosovali príležitosť raut a zvolili si tému Jazz Night. Cieľom praktickej maturitnej skúšky bolo ukázať širokej verejnosti kreativitu a zručnosti, ktoré žiaci nadobudli počas päťročného štúdia na škole.

Mesiace príprav, veľa stresu a povinností, ale stálo to zato. Žiaci sa poctivo pripravovali na svoju praktickú maturitnú skúšku, ich úlohami bolo vymyslieť nápadité jedlá a nápoje, zabezpečiť suroviny či dokonca hľadať sponzorov a predávať vstupenky. Všetky prípravy vyvrcholili vo štvrtok, 23. 3. 2017, kedy žiaci premenili priestory Hotelovej akadémie na jazzový club. Oficiálne zahájenie rautu bolo o 16. hodine, ktoré otvoril hlavný manažér akcie Jaroslav Sučka a riaditeľ školy MVDr. Jozef Šenko.

Veľmi dôležitým aspektom akcie boli hostia ale aj maturitná komisia ktorá počas celého večera sledovala priebeh akcie aby potom  mohla ohodnotiť jej úspešnosť.

„ Kuchyňa je gro, “ tvrdí žiakom MVDr. Angela Strečková, ktorá s nimi svedomito vyberala menu pre celú akciu.

Manažérka výrobného strediska Mária Vargová zahájila gastronomickú časť večera a zároveň predstavila spomínané menu, ktoré pozostávalo z nápaditých jedál ako napríklad Terina z lososa s plnenou mušľou, Pečená kačacia roláda plnená mäsovou plnkou s jablkami a pórovým koláčom, Mrkvovo-pohánková balotinka s paprikovým kaviárom, no zaujímavou kombináciou boli aj Bravčové líčka na hrachovom pyré a jablkom pečeným v chrenovom džúse. Medzi dezertmi sme mohli vidieť Cviklový cheesecake, Jahodovú penu s cuveé, ale aj čokoládové mištičky s pomarančovou plnkou.

Zážitkovú gastronómiu predviedla flambérka, ktorá komentovala postup a význam flambovania a barman, ktorý hosťom namiešal výborné nápoje.

Počas celého večera ľudí sprevádzala jazzová kapela Prezhood a talentovaná speváčka Tina Klimová. Tanečné vystúpenie s nádychom jazzu predviedli mladšie žiačky z Hotelovej akadémie.

Záverečné hodnotenie žiakov pri spoločnom nástupe bolo priaznivé.

Maturitná komisia bola z akcie nadšená a hodnotila ju veľmi pozitívne. Na konci podujatia sa žiaci poďakovali sponzorom, učiteľom, vedeniu školy, maturitnej komisii ale hlavne hosťom ktorí prišli a boli obdarení prezentom, kvalitnou cigarou z Dominikánskej republiky, ktorá k jazzovým večierkom neodmysliteľne patrí.

Maturanti si z tejto akcie odniesli veľa skúseností a boli radi, že im škola umožňuje vzdelávať sa aj praxou.

Linda Durkáčová, V. B