Informačný deň 2018

Dňa 15. novembra 2018 bol pre žiakov končiaceho ročníka zorganizovaný Informačný deň. Pracovníčka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny informovala o právach a povinnostiach budúcich absolventov po skončení štúdia na strednej škole a zároveň aj o možnostiach pracovať v zahraničí.

Zástupcovia niektorých fakúlt Prešovskej univerzity, Ekonomickej univerzity v Bratislave a Vysokej školy ekonomickej v Prahe informovali o podmienkach prijatia a o študijných odboroch na ich fakultách. Žiaci sa mohli dozvedieť užitočné informácie aj od pracovníčky firmy InterStudy, ktorá sprostredkúva štúdium hlavne v škandinávskych krajinách. Zamestnankyňa košickej firmy T-Systems informovala o duálnom pomaturitnom vzdelávaní podporovanom ich firmou a možnosťou zamestnať sa.

Veríme, že budúci maturanti využijú získané informácie pri hľadaní uplatnenia sa na trhu práce alebo pri výbere vhodnej vysokej školy.