In Vino Veritas

V predvianočnom období sa žiaci druhého ročníka zúčastnili exkurzie v Múzeu vín, ktoré sa nachádza v našom meste na Floriánovej ulici. Táto prehliadka bola zavŕšením teoretických i praktických vedomostí a zručností, ktoré žiaci získavali počas predchádzajúcich týždňov na hodinách TOB.

Pán Ing. Hažír nás ochotne a zaujímavo previedol bohatou históriou tohto lahodného moku, ktorý sprevádza ľudstvo už od nepamäti. Spoločne sme si zopakovali naučené i doplnili nové informácie o víne. Po krátkom teoretickom úvode nás sprevádzal starobylými miestnosťami, v ktorých boli vzorky vín z rôznych oblastí sveta. Rozprával o histórii vína, pestovaní rôznych odrôd viniča, ukázal zaujímavé exponáty a v závere zodpovedal na zvedavé otázky študentov. Opäť sa potvrdila stará známa pravda, že "je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť."

Mgr. Andrea Pipková